Serdecznie zapraszamy na 2. Jarmark Dominikański w Domu Matki, który odbędzie się w dniach 5 – 6 sierpnia na terenie kościoła akademickiego Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej przy ul. Rycerskiej 3.

Jarmark stanowi przygotowanie do Jubileuszu 400-lecia przybycia mniszek dominikańskich do Piotrkowa Trybunalskiego, który będziemy przeżywali w 2026 roku i wpisuje się w uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Śnieżnej.

W sobotę 5 sierpnia o godz. 19:00 nastąpi uroczyste otwarcie jarmarku oraz wystawy poświęconej mniszkom dominikańskim w Piotrkowie i Świętej Annie, następnie rozpocznie się koncert: „Światowe hity operetki i musicalu” – wystąpią Dorota Ritz/sopran, Paweł Wisnar/tenor oraz Piotr Żukowski/piano.

W niedzielę 6 sierpnia po Mszach św. o godz. 9:30 i 11:30 będziemy mogli wysłuchać prelekcji dra Piotra Stefaniaka: „Wokół powstania klasztoru dominikanek w Piotrkowie”. O godz. 18:00 rozpocznie się koncert zespołu Syjon: „Matko co prószysz śniegiem”, a po nim o godz. 20:00 rozpocznie się Uroczysta Suma Odpustowa w kościele.

Po Mszy św. zapraszamy uczestników odpustu na wspólny poczęstunek na dziedziniec przy naszym kościele.

Przez całą niedzielę na dziedzińcu będą stoiska z lokalnymi wyrobami okolicznych kół gospodyń wiejskich, rękodziełem, miodami, jedzeniem.