„Ślady pamięci” – wystawa prac Piotra Wypycha, dotyczy pozostałości jakie I wojna światowa „odcisnęła” w sposób trwały na terenie dzisiejszego województwa łódzkiego.

Autor od wielu lat poprzez pracę w Zespole Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego oraz własne badania terenowe zwiedził, zinwentaryzował i odkrył na nowo wiele cmentarzy, mogił, umocnień i innych artefaktów historycznych związanych z frontem łódzkim z czasów „Wielkiej wojny”. Metodą montażu fotograficznego – nakładania na siebie niezależnych kadrów – Piotr Wypych w sposób liryczny opowiada i ukazuje historie wojenne znad Pilicy, Warty i Rawki. Uzupełnieniem i wskazówką dla artysty była poezja tego okresu pisana przez: W. Broniewskiego, J. Tuwima czy G. Apollinaire’a.

Większość prac z wystawy zawiera motywy jakie twórca odnalazł na cmentarzach wojennych, bądź pojedynczych mogiłach żołnierzy wszystkich narodów, które brały udział w tym konflikcie na naszym terenie, inne ważne elementy w postaci zdjęć czy listów frontowych autor odnalazł w zbiorach rodzinnych bądź otrzymał od przyjaciół.

Wystawa będzie prezentowana na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji” od 1 do 15 listopada 2016 r. Wejście od pl. Kościuszki. Wstęp wolny!

Finisaż wystawy odbył się w sali konferencyjnej CiKD we wtorek 15 listopada o godz. 18:00.

01_dsc01950-podpis 02_dsc01946-podpis 03_dsc01948-podpis

Galeria pozostałych zdjęć…