3 listopada 2023 r. godz. 19:00 – scena na dziedzińcu CiKD

Zapraszamy na „Zaduszki Jazzowe u Panien” w piątek 3 listopada 2023 r. o godz. 19:00 – scena Centrum Idei Ku Demokracji przy Kościele Akademickim Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim (wejście od Pl. Kościuszki). Wstęp wolny.
Wystąpią Daniel Latorre (organy Hammonda), Piotr Krzemiński (trąbka) i Arek Skolik (perkusja).
Trio Latorre / Krzemiński / Skolik to zespół, który łączy rytmy brazylijskie z mainstreamem jazzowym. Charakteryzuje ich niesamowita energia. Grają głównie własne kompozycje, a także utwory wielkich mistrzów, skrzętnie wybrane spośród dzieł rzadko słyszanych na koncertach. Wzajemna inspiracja, dialog na scenie oraz przenikanie się kultur, temperamentów i doświadczeń, nadają każdej frazie nowoczesny, a jednocześnie bardzo rdzenny jazzowy wymiar. Każdy utwór, od najwolniejszej ballady do najszybszego swingowego tańca, to prawdziwa jazzowa perełka.
DANIEL LATORRE pochodzi z Sao Paulo i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych brazylijskich Hammondzistów. Kompozytor i lider grupy Hammond Grooves, od kilku lat mieszka w Łodzi. Poza jazzowymi fascynacjami, występował z takimi muzykami, jak Ian Paice (Deep Purple), Andy Summers (The Police), Andreas Kisser (Sepultura). Jego mistrzowska technika i niepowtarzalny styl porywają pełną brazylijskiego słońca energią i głębokim groove’em.
PIOTR KRZEMIŃSKI, czołowy łódzki trębacz jazzowy, kompozytor, w którego stylu wyczuwa się świeżość, wrażliwość, przestrzeń i wpływ lat, spędzonych na muzycznych podróżach po całym świecie. To właśnie owe podróże pozwoliły mu wykształcić niepowtarzalny język muzyczny, pełen różnorodnych emocji. Jest laureatem wielu nagród oraz liderem kilku jazzowych zespołów.
AREK SKOLIK, ceniony perkusista jazzowy, kompozytor i aranżer, jest nieprzeciętnie muzykalny, o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go w gronie najlepszych w swoim fachu. Laureat wielu nagród, należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, a raczej chylą czoła przed dziesięcioleciami tradycji, wpisując w nie własny muzyczny temperament.
Zaduszki Jazzowe na trwałe wpisały się w kalendarz kulturalny Piotrkowa Trybunalskiego i kościoła akademickiego. W czasie tego wieczoru chcemy pamiętać o artystach, którzy odeszli w ciągu minionego roku. Serdecznie zapraszamy.